Програма Торент-трекер


Як працюють торенти?

У основі торентів лежить мережевий протокол BitTorrent. Цей протокол розроблений для обміну файлами через Інтернет. Особливістю цього протоколу є те, що він побудований за принципом P2P (Peer to peer). Це означає, що обмін файлами відбувається не між сервером і клієнтом, а між клієнтами. Тоді як сервер (чи в нашому випадку торент-трекер) використовується тільки для координації дій усіх клієнтів під час обміну файлами.
Також треба згадати о torrent файлах. Файли з розширенням .torrent використовуються для зберігання інформації про роздачу. У torrent файлі міститься інформація про файли, які складають роздачу, а також про торрент-трекерах, які беруть участь в цій роздачі.
Що треба для того, щоб викачувати з торента?
Може здатися, що викачувати файли з торента занадто складно. Насправді це не так. Єдиною особливістю торентів є те, що для скачування користувачеві потрібна спеціальна програма. Таку програму зазвичай називають торент-клієнтом.
Існує безліч різних торрент-клієнтів. Найбільш популярними є: µTorrent, BitTorrent, BitComet і FlashGet. Найбільшою популярністю серед цих торрент-клієнтів користується програма µTorrent. На її прикладі ми і розповімо, як викачувати з торента.
Програма µTorrent є повністю безкоштовною і її можна викачати з офіційного сайту. Для цього переходимо на сайт http://www.utorrent.com/ і тиснемо на кнопку «Викачати µTorrent».
Після натиснення на кнопку «Викачати µTorrent» нам пропонують викачати безкоштовну версію µTorrent чи купити більше просунуту µTorrent Plus. Тиснемо на посилання «Безкоштовне завантаження».
Викачуємо програму µTorrent
Після цього почнеться скачування програми µTorrent. Після закінчення скачування запускаємо її установку. При запуску установки вас попросять вибрати мова.
Встановлюємо програму µTorrent
Далі починається установка µTorrent. Процес установки максимально простий. Все що треба робити це натискати на кнопку «Далі».
Встановлюємо програму µTorrent
Після закінчення установки перед вами відкриється програма µTorrent. Все, тепер ви готові до скачування з торентів.
Приступаємо до скачування з торента
Зайдіть на будь-який торент-трекер. Для прикладу ми використовуватимемо http://rutracker.org/, самийпопулярний торент-трекер в Рунеті.
Далі відкрийте сторінку будь-якої роздачі. У низу сторінки є невеликий блок з інформації про цю роздачу. Там же є і посилання «Викачати .torrent».
Викачуємо торенти
Натискаємо на посилання «Викачати .torrent» і викачуємо torrent файл. Після того, як torrent файл викачаний – відкриваємо його. Після цього перед вами повинне відкритися вікно програми µTorrent.
Викачуємо торенти
У цьому вікні можна вибрати теку, в яку ви хочете викачати цей торент, а також вибрати файли, які ви хочете викачати. Після внесення усіх налаштувань в цьому вікні натискаємо на кнопку «OK».
Далі ви побачите основне вікно програми µTorrent. У нім буде відображений прогрес вашого завантаження.
Працюємо з програмою µTorrent
Після закінчення скачування файли лежатимуть у вибраній вами теці. А завантажена роздача переміститься з розділу «Завантаження» у розділ «Лунає».
Працюємо з програмою µTorrent
Статус «Лунає» означає, що ви вже викачали цю роздачу і тепер інші користувачі можуть викачувати її з вашого комп'ютера.
На більшості популярних торрент-трекеров існує рейтинг. Рейтинг це співвідношення викачаних і відвантажених вами даних. Якщо рейтинг опуститься занадто низько, то ваш аккаунт можуть заблокувати. Тому не поспішайте видаляти роздачу торент-клієнта після завершення скачування. Залиште її в статусі «Лунає», тоді інші користувачі зможуть викачувати від вас файли, а ви, у свою чергу, підвищите свій рейтинг на торрент-трекере.