Що таке RePack?


Repack версія гри потрібна для того, щоб знизити кількість того місця, яке ця гра займає на диску. Як правило, з оригінальної версії гри вирізають відеоролики, аудіо файли в WAV-форматі переводять у більш стиснутий формат, наприклад, OGG. Також, і це основний момент, всі компоненти гри зазнають значного стиснення без втрати змісту. Зазвичай, для стиснення використовуються 7-Zip і FreeArc. Repack має вигляд архіву, що займає набагато менше місце на диску.

Такий метод перероблення ігор і програм дозволяють створювати образи дисків. Тобто виробляти диск не в їх реальному фізичному вигляді, а створювати віртуальний файли дисків, які розпізнаються комп’ютером як цілком реальні фізичні носії. Важлива деталь полягає в тому, що ігри стиснуті тільки в установчому вигляді. Після завершення інсталяції вони займають стільки ж місця на диску, скільки б займав оригінал гри.

Необхідно відзначити і підкреслити той момент, що метою Repack не завжди є стиснення файлів гри або програми. Деякі репаки покликані до того, щоб якимось чином поміняти кодування файлів в грі або змінити їх конфігурацію; додати або замінити існуючі моделі в грі і тим самим поміняти, хоча б трохи, ігровий світ.
Давайте звернемося до основних переваг Repack перед оригінальною версією програми або гри:
  • Repack, як правило, можна скачати набагато швидше, так як інсталяційний вага програми набагато менше, ніж вага оригіналу;
  • Ви можете записати ріпак на DVD-диск об’ємом 4,7 ГБ;
  • Часте наявність патчів до додатка;
  • Більшість ріпаку забезпечені оригінальними проводами до додатків в зручному електронному форматі;
  • Наявність додаткового завантаження з інтернету, контенту. У випадку, якщо ви купуєте оригінал гри, іноді доводиться завантажувати додаткові матеріали з інтернету з сайту виробника. Repack версія, як правило, позбавляє користувача від цієї зайвої роботи.
  • Присутність в Repack утиліт NoDVD або NoCD.
  • Repack версія гри часто містить більш повну версію самої гри з останніми патчами та доповненнями, що не вимагає реального диска для своєї роботи. В якості бонуса автор ріпаку може включити також неофіційні модифікації, додаткові саундтреки і багато іншого, що може зацікавити користувача.
Трохи про негативні сторони Repack версій ігор і програм:
  • Іноді установка ріпаку може тривати до декількох годин. Швидкість установки залежить від потужності комп’ютера і ступеня стиснення додатки.
  • Для того, щоб мати можливість працювати з деякими образами дисків у форматі ISO, необхідно додатково встановити такі програми, як UltraISO, Daemon Tools або Alcohol 120%.
  • Установка Repack може зажадати великих ресурсів оперативної пам’яті комп’ютера, ніж установка оригіналу. Це, знову ж таки, залежить від ступеня стиснення додатки.